ВО "Свобода"

ENG

18 січня 2016
Запорізька "Свобода" розробила план заходів із недопущення епідемії грипу в регіоні
Запорізька "Свобода" розробила план заходів із недопущення епідемії грипу в регіоні

18 січня 2016 року в запорізьких ЗМІ з посиланням на головного державного санітарного лікаря Запорізької області з'явилась інформація, що за останній тиждень по медичну допомогу через захворювання на ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) звернулися понад 9 тисяч осіб, зокрема 5 тисяч дітей. Також, за словами головного санлікаря, зараз регіон вступив у передепідемічну стадію, хоча зараз ситуація залишається контрольованою.

Для недопущення епідемії в регіоні Запорізька обласна організація ВО "Свобода" запропонувала місцевій владі:

"1. Створити антикризовий штаб протидії епідемії. Чітко визначити задачі та критерії відповідальності кожного члена штабу.

2. Забезпечити запас противірусних ліків, захисних масок, ватно-марлевих пов'язок, респіраторів, бинтів, вати та марлі на складах фармацевтичних підприємств, аптек і медичних закладів. Необхідний обсяг запасу можна визначити на підставі статистичної звітності аптечних мереж про роздрібний та оптовий продаж ліків (форми №1-опт квартальна, №3-торг квартальна) за попередній епідемічний період 2015 року.

3. Жорстко присікати штучний дефіцит та цінові спекуляції з ліками та медичними товарами з боку аптечних мереж. Залучити до цього територіальні підрозділи Антимонопольного комітету України, Державної служби лікарських засобів, національної поліції, СБУ, ЗМІ, громадськість.

4. Забезпечити усі комунальні заклади та установи засобами дезінфекції.

5. Затвердити графік позапланових канікул в освітніх закладах.

6. Забезпечити цілодобову подачу холодної та гарячої води, опалення, газу та електроенергії.

7. Запустити через ЗМІ пропагандистську кампанію щодо методів профілактики грипу.

8. Вжити інші заходи, розроблені фахівцями з охорони здоров'я та надзвичайних ситуацій.

9. Забезпечити комунальні заклади, лікарні, медичні пункти підприємств профілактичними засобами групи інтерферонів, вітамінними препаратами".

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО "Свобода"