ВО "Свобода"

ENG

4 лютого 2017
Запорізька "Свобода" засуджує проведення в області олімпіяди з російської мови та літератури
Запорізька "Свобода" засуджує проведення в області олімпіяди з російської мови та літератури

4 лютого 2017 року в Запорізькому обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник" під егідою обласної влади відбувся регіональний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури.

У зв'язку з цим вважаємо за необхідне заявити:

Проведення подібної олімпіади в умовах окупаційної війни Кремля проти України є не чим иншим, як черговою поступкою агресору на гуманітарному та культурному фронті. Путінський режим неодноразово зазначав, що російська мова є частиною політики побудови так званого "русскава міра", який вже проявив себе в Україні через війну, смерті військових і цивільних, руйнування інфраструктури, утиски українців за національною та мовною ознакою.

Керовані російськими спецслужбами терористичні угрупування "ЛНР" та "ДНР" продовжують вікову політику Москви зі знищення української мови та культури. І все це відбувається за мовчазної згоди центральної та місцевої влади, яка проявляється, зокрема, в намаганні вилучити українську літературу як окрему дисципліну з навчальних планів середніх шкіл. Для чого це робиться? Щоб наші діти не знали власної літератури, яка є культурним надбанням европейської цивілізації? Провальні результати ЗНО-2015 з української мови вже показали - нинішні діти не знають мови своє нації!

За три роки після перемоги Революції гідности влада нічого не зробила для захисту української мови - досі не скасовано антиконституційний закон "Ківалова-Колєсніченка", насаджується політика "двуязичія", знищуються сільські школи, які завжди були осередком української культури та духовности.

У Запорізькій області ухвалено суто декларативні програми розвитку української мови, але вони залишаються на папері. Натомість, є спроби закупівлі комунальними установами літератури, написаної відвертими українофобами за російські ґранти. Опинилися на межі виживання обласні україномовні друковані видання. Керівництво Запорізької міської ради принципово відмовляється перевести офіційний веб-портал міської влади на українську мову.

І в цих умовах бачимо освітні заходи, спрямовані на розвиток мови окупанта, та ще й на базі закладу, який має готувати кадри для української армії. Чи будуть такі кадри служити українській нації та захищати її від споконвічного ворога - Росії?

Запорізька обласна "Свобода" засуджує проведення в області олімпіяди з російської мови та літератури в умовах відкритої збройної агресії з боку Росії та вимагає практичної реалізації ухвалених програм розвитку української мови.

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО "Свобода"