ВО "Свобода"

ENG

25 листопада 2017
У Запоріжжі вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932‒1933 років
У Запоріжжі вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932‒1933 років

25 листопада 2017 року в Запоріжжі за підтримки ВО "Свобода" відбувся мітинг-реквієм, присвячений геноциду українців ‒ найстрашнішому періоду в історії України ‒ Голодомору.

Захід відбувся у центрі міста на вул. Олександрівська, 7. За часів Голодомору у приміщені розташовувався будинок немовлят, де від голоду загинуло понад 700 дітей. Тут завдяки Запорізькій міській організації ВО "Свобода" була встановлена пам'ятна дошка.

До заходу долучились небайдужі містяни та представники духовенства. Учасники акції поклали квіти, хліб, запалили свічки та вшанували хвилиною мовчання загиблих у 1932‒33 роках.

"Це був найжахливіший злочин тодішньої совєцької влади проти української нації, Голодомор ‒ це інструмент помсти за бажання українців мати свободу. На жаль, сьогодні досі ведеться полеміка, яку роздмухують антиукраїнські сили, що заперечують факт Голодомору-геноциду українців," ‒ зазначив свободівець Костянтин Денисов.

"Совєцька влада ретельно приховувала причини смерті понад 700 дітей у будинку немовляти. Ба більше, навіть змінювали прізвища й ім'я загиблих дітей. У той час, поки у будинку немовляти помирали діти від виснаження внаслідок голоду, через декілька кварталів, де розташовувалися місцеві органи влади, партійна комуняцька номенклатура їла м'ясо, якого на кожного давали до 3‒4 кіло," ‒ відзначив свободівець Анатолій Пеньок, посилаючись на архівні дані.

"Голодомор забрав від 4 до 15 мільйонів українців. Совєцька влада мстилася за небажання українців коритись новим порядкам та боротьбу за власну свободу. Ми не маємо забувати та пробачати злочин совєцької влади, і Москва відповість за це, оскільки визнала себе спадкоємцем Совєцького Союзу," ‒ наголосив голова Запорізької міської організації ВО "Свобода" Леонід Поляков.

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО "Свобода"