ВО "Свобода"

ENG

20 лютого
Націоналісти Запоріжжя вшанували пам'ять героїв Небесної сотні
Націоналісти Запоріжжя вшанували пам'ять героїв Небесної сотні

20 лютого 2018 року націоналістичні сили міста ‒ ВО "Свобода", "Правий сектор" і "Національний корпус" долучилися до заходу, присвяченого вшануванню пам'яти героїв Небесної сотні. Організатором заходу став запорізький осередок ВГО "Сокіл".

На початку заходу містянам продемонстрували документальний фільм про події зими 2013-14х років "Зима, що нас змінила". Після цього до слова запросили активіста й учасника київського Майдану з Запоріжжя, ветерана полку "Азов" Михайла Преображенцева: "Я пам'ятаю події тієї зими як сьогодні… Десятки тисяч людей згуртувалися, щоби боротися проти злочинної влади. Всі героїчно стояли заради спільної мети. Ми не маємо права забути імена полеглих за нас із вами на Майдані".

Після цього учасники заходу мали змогу покласти квіти до пам'ятника учасникам Революції гідности та запалити символічні лампадки, з яких було викладено слово "Пам'ятаємо". Відтак хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих і запалили слова "Небесна сотня".

"Сьогодні Україна вшановує пам'ять героїв Небесної сотні, які загинули за право вільно говорити і вільно діяти у своїй власній країні. У ці жахливі дні з 18 по 21 лютого уся країна кровоточила. Ми з вами також переживали цю жахливу трагедію, адже хтось був у Києві, а хтось тут, на запорізькому Майдані. Хоч ми були в різних містах, але боліло нам однаково сильно. І саме тому сьогодні ми з вами зібрались так само, як і в ті криваві дні. Маємо пам'ятати подвиг найкращих синів і дочок України", ‒ зазначила голова Запорізького обласного осередку ВГО "Сокіл" Ярина Геращенко.

На закінчення учасники заспівали Гімн України та символічно висловили шану полеглим на Майдані, запаливши фанатські фаєри.

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО "Свобода"