ВО "Свобода"

ENG

12 квітня
Свободівці посприяли презентації фотолітопису про УПА в Бердянську
Свободівці посприяли презентації фотолітопису про УПА в Бердянську

12 квітня 2018 року за сприяння Бердянської міської організації ВО "Свобода" відбулася презентація фотолітопису про УПА за участи ГО "Легіону Свободи" в Запорізькій області та Запорізького і Бердянського осередків ВГО "Сокіл".

Захід відбувся в Бердянській центральній бібліотеці. На ньому були присутні різні організації, представники державних служб, а також небайдужі містяни, студенти і військовослужбовці. Презентація фотолітопису "Українська Повстанська Армія. Відповідь нескореного народу" почалась з гімну УПА.

"Повстанці стали несподіваною відповіддю нескореного народу тим, хто вважав українців рабами та недолюдьми, чи був певен, що остаточно переламав їм хребет репресіями і голодомором. Від самого початку упівці проголосили головною метою створення незалежної Української Держави. Саме тому ми маємо пам'ятати про ті часи і людей, що боролися, повстаючи проти найбільших тоді загроз ‒ комунізму і нацизму," ‒ зазначив голова ГО "Легіон Свободи" в Запорізькій області.

У програмі заходу було організовано спілкування по скайпу з ветераном УПА Костянтином Сліпецьким (Мелітопольський район), який побажав новітнім героям визвольної війни проти окупанта наснаги та віри в перемогу.

Під час презентації присутні прослухали історичну довідку від вчителя історії Ольги Войнікової щодо військово-політичної діяльності УПА, яка зазначала: "Близько 100 тисяч молодих хлопців та дівчат кинули виклик обом головним учасникам Другої світової війни, обом тоталітарним режимам ‒ нацистському та комуністичному. Вони стали воїнами Української Повстанської Армії. Це військове формування було не найбільшим серед тих, що зійшлися в смертельному герці на українській землі. Але було найважливішим, адже УПА було єдиною армією в тій війні, створеною самими українцями. Ми повинні пам'ятати кожного, хто віддав своє життя за незалежність України".

Наприкінці заходу учасникам показали фільм про сотенного УПА Мирослава Симчича. Про його нескорених дух повстанця і українського націоналіста.

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО "Свобода"