ВО "Свобода"

ENG

21 травня
Запорізька "Свобода" змусила міськвиконком оприлюднити б'юджетні витрати на ремонт житлового фонду
Запорізька "Свобода" змусила міськвиконком оприлюднити б'юджетні витрати на ремонт житлового фонду

21 травня 2018 року голова Запорізької міської організації ВО "Свобода" Леонід Поляков отримав відповідь виконкому про видатки б'юджету міста на фінансування ремонтних робіт за 2016-2017 роки. До того, починаючи від 6 березня 2018 року, виконком усіляко приховував цю інформацію. Після скарги свободівця представник Уповноваженого з прав людини у Запорізькій області 2 травня 2018 року провів виїзну перевірку системи обробки запитів про публічну інформацію у виконавчому комітеті.

Відповідно до наданої інформації, загальна сума бюджетних витрат на поточний та капітальний ремонти жилих будинків міста за вказані роки склала 761, 3 млн. грн.

Чиновники заявили, що їм не надходило жодних запитів від голови міської "Свободи" щодо б'юджетних видатків на ремонт будинків. Хоча від початку листопада 2017 року націоналіст направив до виконкому 14 запитів, на які вчасно отримував відповідь. Щойно мова зайшла про сотні мільйонів гривень ‒ почалися проблеми з оприлюдненням інформації.

Лише після втручання представника омбудсмена, який 3 травня 2018 року повторно направив запит до виконкому, свободівець отримав докладний звіт про витрати коштів. Жителі міста можуть ознайомитися з реєстром відремонтованих будинків і витратами на кожний з них за адресою: clc.to/S6HLQw.

"Б'юджет міста своїми податками наповнюють запоріжці, а не чиновники. Тому люди мають повне право контролювати витрати кожної гривні. Спроби чиновників приховати цю інформацію не будуть мати успіху. Ми обов'язково проведемо вибірковий аудит коштів, витрачених на ремонт окремих будинків", ‒ зазначив Леонід Поляков.

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО "Свобода"