ВО "Свобода"

ENG

23 травня
Запорізька "Свобода": Економіка області потрапила у критичну залежність від держави-окупанта
Запорізька "Свобода": Економіка області потрапила у критичну залежність від держави-окупанта

Державна служба статистики України оприлюднила останню інформацію про стан зовнішньої торгівлі Запорізької області товарами з країнами світу за 1 квартал 2018 року, яка дає всі підстави говорити про загрозу національній безпеці.

Уперше, починаючи з 2011 року, Запорізька область отримала від'ємне сальдо торгівлі товарами з московським агресором, що становило "мінус" 73, 2 млн. дол. США. Для порівняння ‒ у 1 кварталі 2014 року, на момент окупації Криму та початку збройного вторгнення на Донбас, Запорізька область мала позитивне сальдо торгівлі з РФ на рівні 175 млн. дол. США.

Імпорт товарів з Російської Федерації за 1 квартал 2018 року виріс більш ніж у два рази (на 212, 5%) і досяг 179, 2 млн. дол. США. Сьогодні з держави-агресора до Запорізької області надходить 42, 1% усіх імпортних товарів, що перетворює Росію на основного постачальника продукції та отримувача валютної виручки від місцевого бізнесу.

Російська економіка, на рівні з іншими інструментами, є провідником агресивної імперської політики режиму Путіна щодо незалежної України. Імовірним є постачання завідомо неякісної продукції на ринок Запорізької області, що може бути частиною диверсійно-підривної діяльності кремлівських спецслужб з розвалу української економіки та зниження обороноздатності країни.

Причинами розквіту торгівлі з агресором вважаємо: відсутність дієвих економічних санкцій проти РФ та повної блокади окупованих територій, мляву роботу щодо пошуку нових регіональних і світових ринків постачання продукції на територію області, повну відсутність стратегії імпортозаміщення російських товарів вітчизняною продукцією, що дало би можливість завантажити замовленнями місцеві підприємства і дати роботу запоріжцям.

Зважаючи на це, Запорізька обласна організація ВО "Свобода" вимагає від керівництва регіону невідкладно:

1. Розробити та втілити у життя план заходів щодо зменшення торговельної залежності економіки області від поставок з країни-окупанта.

2. Розробити та втілити стратегію імпортозаміщення російської продукції та збільшення розвитку виробництва її аналогів на запорізьких промислових підприємствах.

3. Спільно з правоохоронними органами провести перевірку товарної номенклатури імпорту з РФ, що надходить на державні підприємства, а також підприємства інших форм власності, що мають стратегічне значення, випускають продукцію військового чи подвійного призначення.

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО "Свобода"