ВО "Свобода"

ENG

20 липня
Олег Тягнибок: Україна має позиватися до РФ у суд ООН за зведення Кримського мосту
Олег Тягнибок: Україна має позиватися до РФ у суд ООН за зведення Кримського мосту

Посилення української військової присутності, розірвання дипломатичних відносин із Москвою, арешт суден РФ в українських портах, позов до Кремля в суд ООН ‒ першочергові кроки задля розв'язання проблем українського Приазов'я. Таку думку під час робочого візиту на Запоріжжя озвучив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок.

Як зауважив очільник "Свободи", у Бердянську місцевий порт фактично стоїть пусткою. "Це наслідок бездіяльності влади і диверсійної роботи московитів. Вони не лише збільшують збройну присутність ‒ фактично блокують потік суден через Керченську протоку до підконтрольної нам території", ‒ наголошує націоналіст.

Олег Тягнибок озвучив низку кроків задля розв'язання проблеми регіону. Так, на його переконання, Україні насамперед необхідно:

- розірвати дипломатичні стосунки з Москвою, зокрема й нав'язаний двосторонній договір від 2003 року, за яким Азовське море є в спільному використанні;

- посилювати нашу військову присутність в регіоні;

- невідкладно та негайно посилювати потенціал морської охорони та військово-морських сил України;

- порушувати за кожним фактом зупинки наших суден кримiнальнi справи та подавати у розшук;

- арештовувати судна РФ, якi заходять в українські порти або якi мають росiйських власникiв;

- звернутися з позовом проти РФ до суду ООН за зведення Кримського мосту, який перешкоджає руху суден, знищується екологія;

- працювати з міжнародною спільнотою, у першу чергу ‒ з нашими стратегічними друзями: США і Великою Британією;

- розвивати залізничне й автомобільне сполучення цієї території з рештою України, збудувати якісні дороги.

"Найважливіше ‒ насичувати регіон українським змістом. Неприпустимо, щоби українським військовим ламали щелепи за прохання дати меню українською! Об українське Приазов'я має зламати зуби "русскій мір"!" ‒ підсумував Олег Тягнибок.

Прес-служба Запорізької обласної організації ВО "Свобода"